W związku z rozpoczętym 8 grudnia 2015 r. Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia, Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że w Diecezji Kieleckiej w sposób uroczysty zostanie rozpoczęty Rok Święty przez otwarcie Drzwi Świętych, tzw. „Bramy Miłosierdzia” w III Niedzielę Adwentu 13 grudnia 2015 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach i w trzech Bazylikach Mniejszych: w Miechowie, Pacanowie i Wiślicy.

  1. Otwarcia „Bramy Miłosierdzia” w Bazylice Katedralnej w Kielcach dokona ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15. 45 w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej, skąd wyruszy procesja do Bazyliki Katedralnej.

W pozostałych bazylikach ceremonii otwarcia „Bramy Miłosierdzia” dokonają delegaci wyznaczeni przez Biskupa Kieleckiego:

  1. w Bazylice Mniejszej św. Marcina bp. w. w Pacanowie o godz. 12. 00 Ks. Bp Marian Florczyk
  1. w Bazylice Mniejszej Narodzenia NMP w Wiślicy o godz. 12. 00 Ks. dr Adam Perz, Kanclerz Kurii Kieleckiej
  1. w Bazylice Mniejszej Grobu Bożego w Miechowie o godz. 13. 00 Ks. prał. Stanisław Słowik, Dyrektor „Caritas” Kieleckiej.

Zapraszamy Czcigodnych Księży, Siostry Zakonne, Alumnów i wszystkich wiernych świeckich do udziału w tych uroczystościach.