Autokarowa pielgrzymka do Włoch – 9 dni

PADWA - ASYŻ   - LORETO - LANCIAND - SAN GIOVANNI ROTONDO -CASSINO - RZYM - WATYKAN - SANTA MARIA DEGLI ANGELl - ASYŻ

 

Termin: 24.06 - 02-07.2017r

DZIEŃ1 - Wyjazd z Polski, Łukowa/ Kielce     23.06 - sobota

W bardzo wczesnych godzinach rannych, po Mszy Sw. spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd wyjedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej przez Austrię w kierunku Wioch. Nocleg w hotelu w ok. Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 - Padwa       25.06 - niedziela

Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Padwy, miasta iw. Antoniego.   Nawiedzimy Bazylikęśw

Antoniego, nazywanego przez Włochów 31 Santo. Odwiedzimy grób Świętego, następnie uroczymi uliczkami

podejdziemy do centrum Padwy. Zobaczymy Ratusz i słynny uniwersytet, jeden z najstarszych w Europie.

Następnie udamy się w kierunku Riwiery adriatyckiej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja,

nocleg.

DZIEŃ 3 – Loreto, Lanciano. San Gioanni Rotondo____________ 26.06 - poniedziałek

Rano, po śniadaniu udamy się do Loreto, gdzie zobaczymy Sanktuarium Matki Bożej. Nawiedzimy równie* polski cmentarz. Następnie przejedziemy do Lanciano gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny. Następnie przejedziemy do San Giovanni Rotondo, Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: San Giovąnni Rotondo, Monte Cassino   27.06 - wtorek

Rano, po śniadaniu przejedziemy do San Giovanni Rotondo, gdzie nawiedzimy grób Ojca Pio. Zwiedzimy miejsca związane z Ojcem Pio. Następnie przejedziemy na Monte Cassino- Zwiedzimy Opactwo Benedyktyńskie oraz przejedziemy na polski cmentarz. Msza Św. na cmentarzu polskim. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu Za kwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 5: Watykan. Rzym     28.06 - środa

Rano śniadanie, następnie udamy się do Watykanu. Weźmiemy udział w Audiencji Generalnej (jeśli w tym czasie Papież będzie w Watykanie]. Następnie będziemy oglądać też arcydzieła architektury i sztuki w Muzeach Watykańskich. Zobaczymy między innymi: Galerię Arrasów, Map Kartograficznych, Dziedziniec Szys?ki, wspaniale rzeźby, jak Grupa Laokona, zatrzymamy się również w Kaplicy Sykstyńskiej - papieskiej kaplicy, gdzie odbywa się konklawe, aby podziwiać wspaniałe freski Michała Anioła. Popołudniu czas wolny na zakupy. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6: Rzym                29.06 - czwartek

Rano po śniadaniu przejedziemy do Rzymu, Odwiedzimy Bazylikęśw. Pawła za Murami, bezcenny przykład wczesnośredniowiecznej architektury chrześcijańskiej. W tym dniu nawiedzimy tez Bazyliką Jana na Lateranie oraz Św. Schody, po których wedle legendy szedł Jezus przed oblicze Piłata. Nawiedzimy również Bazyliką Santa Maria Maggiore, kościół dedykowany Maryi. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: Rzym. Watykan     30.06 - piątek

Rano śniadanie, następnie udamy się do Rzymu, Dzień w Wiecznym Mieście zaczniemy od wizyty w Bazylice św. Piotra. Modlitwa przy grobie 4w. Jana Pawła II oraz zwiedzenie Bazyliki. Następnie spacer po Rzymie barokowym - w programie: słynne place i fontanny Rzymu; Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna Di Trevi, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8: Santa Marią degli Angeli. Asyż       01.07 - sobota

Rano, po śniadaniu przejazd do Santa Maria degli Angeli - nawiedzimy mały kościółek Porzjunkulę, w pobliżu którego św. Franciszek zmarł. Następnie udamy się na zwiedzanie Asyżu - malowniczego miasta o pięknej, średniowiecznej zabudowie, miasta Sw, Franciszka. Dojazd komunikacja, miejską, autokar ma przerwę 9 godzin. W Asyżu zobaczymy miejsca związane ze św. Franciszkiem: Oratorium San Francesco Poccollino, gd?ie według tradycji się urodził, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone, asyski rynek. Nawiedzimy bazylikęśw. Franciszka, gotycką budowle ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Modlitwa w krypcie, gdzie znajduje się grób Świętego Zwieranie miasta zakończymy w bazylikęśw. Klary, gdzie znajduje się jej grób. Wieczorem powrót do autokaru. Wyjazd w drogą powrotna do Polski. Nocny przejazd.

DZIEŃ 9: powrót do Polski________ 02,07 - niedziela

 

Przyjazd do Łukowej, Kielc w godzinach wieczornych

P

CENA: 1900 zł +85 Euro/ od osoby

CENA ZAWIERA:

*      PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (wyposażonym w: klimatyzacją, we, rozkładane fotele, barek
- płatny we własnym zakresie, video/dvd);

*      7 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi
3-os)

*   WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;

*      UBEZPIECZENIE Signal Iduna: NNW (7 000 PLN) i KL (10 000 EUR); ubezpieczenie od chorób przewlekłych

*       OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;

*       PODATEK VAT; PROGRAM ZWIEDZANIA, codzienna Msza Św.

CENA NIE ZAWIERA:

--BILETÓW WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH, WJAZDÓW DO MIAST,

SŁUCHAWEK, TAKSY KLIMATYCZNEJ (około 85 euro/osoby - płatne u pilota w autokarze);

--NAPOJÓW DO OBIADOKOLAGI; ŚWIADCZEŃ NIEWYMIENIONYCH W OFERCIE; WYDATKÓW OSOBISTYCH;

DODATKOWYCH UBEZPIECZEŃ, DOPŁATY DO POKOJU SGL

B.P. ORLANDG TRAVEL" ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU)

Zapisy w par. Łukowa u ks. Mirka. Tel 602 626 924

W par. Św. Maksymiliana Tel. 41 342 26 11