Drodzy Kielczanie,

dnia 6 września 1991 r. Stolica Apostolska - w odpowiedzi na prośbę Biskupa Kieleckiego Stanisława Szymeckiego - zatwierdziła tytuł NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY pod wezwaniem „ŁASKAWEJ” lub „MATKI ŁASKI BOŻEJ” jako PATRONKI u Boga miasta Kielce. Od tego czasu co roku dnia 7 maja Najświętsza Maryja Panna Łaskawa jest czczona w stopniu UROCZYSTOŚCI we wszystkich kościołach miasta Kielce, natomiast w stopniu ŚWIĘTA w innych kościołach całej diecezji.

Serdecznie zapraszam wszystkich Kielczan - duszpasterzy wraz z wiernymi - na uroczystości, które odbędą się 7 maja (poniedziałek) w bazylice katedralnej w Kielcach. O godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św., a następnie udamy się w procesji różańcowej w kierunku Ratusza, aby tam na nowo zawierzyć nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce.

Wszystkich mieszkańców naszego miasta polecam opiece Matce Bożej Łaskawej Kieleckiej.

                                                                                                      Wasz Biskup

  † Jan Piotrowski