Kielce, dnia 24 maja 2018 r.

Nr OA – 57/18

KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO

Drodzy Diecezjanie!

Obecny rok 2018 obfituje w niezwykle ważne rocznice i wydarzenia dla naszej Ojczyzny. Przede wszystkim jest to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny wyjdą na ulice Kielc, Buska-Zdroju i Włoszczowy oraz wielu polskich miast, aby pod hasłem „Polska rodziną silna” wyrazić wdzięczność Panu Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i za rodzinę. Poprzez udział w marszu pragną wyrazić wolę budowania przyszłości Polski na wartościach przekazanych nam przez poprzednie pokolenia Polaków: wiary i szacunku dla życia ludzkiego, wartości małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz wychowania młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim i patriotycznym. Do takiej postawy zachęcał nas zawsze nasz wielki rodak - św. Jan Paweł II, nazwany papieżem rodziny. 

Marsz dla Życia i Rodziny w Kielcach, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej odbędzie się w niedzielę – 10 czerwca i rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 13.00. Następnie uczestnicy marszu wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny ulicami: Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, przez Plac Wolności, Ewangelicką i Sienkiewicza do Placu Artystów, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Patronat nad marszem objął Prezydent Miasta Kielce Pan Wojciech Lubawski.

Zachęcam do udziału w marszu wszystkich, którym drogie są wartości życia i rodziny jako fundamentu niepodległości i pomyślnego rozwoju naszej Ojczyzny. Ze szczególną zachętą zwracam się do rodzin z dziećmi, aby licznym uczestnictwem wsparły tę godną pochwały inicjatywę.

Wszystkich Diecezjan zachęcam do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego
i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom marszu z serca błogosławię. 

    Wasz Biskup

  † Jan Piotrowski