Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach i fundacja ASBIRO zaprasza serdecznie na spotkanie z misjonarzem, ks. dr. Jackiem Gniadkiem i wolontariuszką Fundacji, Magdaleną Kuza poświęcone dziełu misyjnemu – szkole w Zambii. Wydarzeniu towarzyszy wystawa zdjęć Magdaleny pt. „Linda – odległy bliski świat” – fotopamiątka z jej pobytu na wolontariacie w Afryce z ramienia Fundacji ASBIRO.

Zapraszamy – sobota, 7 grudnia 2019 r., godz. 18.30 /salka przy kościele/.

Zambia

Ksiądz Jacek Gniadek’ jest dyrektorem Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu, podczas wieczoru opowie o projekcie Fundacji ASBIRO w Zambii i swojej działalności misyjnej oraz przestawi szeroki wachlarz dzieł misyjnych realizowanych obecnie na świecie.

Magdalena Kuza’, buskowianka, wielokrotna mistrzyni świata w castingu,  podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z wolontariatu w szkole w Lindzie, biednej dzielnicy stolicy Zambii, Lusaki. Ilustracją wspomnień będzie wystawa fotografii jej autorstwa, zdjęć prezentowanych wcześniej na wernisażu fundacji ASBIRO w Krakowie.
Przy okazji prezentacji będzie można się dowiedzieć w jaki sposób można pomóc tej wyjątkowej szkole, założonej przez księdza Jacka Gniadka SVD i wspieranej przez wolontariuszy z Polski.

Podczas wieczoru można było nabyć wytwarzane przez zambijskich podopiecznych Fundacji „Torby Wsparcia” (na zdjęciach poniżej). Środki uzyskiwane z ich sprzedaży służą pomocy w Lindzie.

Relacja ze spotkania ks Jacka Gniadka w Busku Zdroju > link