• 1 Jan Paweł II
  "Miłosierdzie Boże winien Kościół wyznawać i głosić je w całej prawdzie tego, co mówi nam o nim Objawienie. W codziennym życiu Kościoła rozbrzmiewa jakby nieustające echo tej wyrażonej w Biblii prawdy o miłosierdziu Boga poprzez liczne czytania świętej liturgii."
 • 2 św. Maksymilian Maria Kolbe
  Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste".
 • 3 św. Faustyna Kowalska
  "Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich są ukoronowane miłosierdziem."
 • 4 bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
  "Ma­my wy­powiadać prawdę, gdy in­ni mil­czą. Wy­rażać miłość i sza­cunek, gdy in­ni sieją niena­wiść. Za­mil­knąć, gdy in­ni mówią. Mod­lić się, gdy in­ni przek­li­nają. Pomóc, gdy in­ni nie chcą te­go czy­nić. Prze­baczyć, gdy in­ni nie pot­ra­fią. Cie­szyć się życiem, gdy in­ni je lekceważą."
 • 5 Ojciec św. Franciszek
  "Bóg jest dla nas bardzo miłosierny. My również uczmy się być miłosierni dla innych, szczególnie tych, którzy cierpią."

I Komunia Święta

Informacje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

   

1komunia Szanowni rodzice uczniów klas III SP.

Poniżej zamieszczam ważne informacje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę zapoznać się uważnie z całą treścią wpisu. Proszę zwrócić szczególną uwagę na terminy spotkań oraz informacje odnośnie strojów komunijnych.

Ważne informacje dla rodziców:

Sprawy formalno-prawne

- Właściwym miejscem przygotowania dziecka do I Komunii Św. jest parafia. Katecheza szkolna pełni funkcję dopełniającą. Z tej przyczyny spotkania przygotowujące odbywać się będą w parafii.

- Dziecko zostaje przyjęte do grupy kandydatów przygotowujących się do I Komunii Św. po tym, jak rodzice wypełnią i złożą u księdza odpowiedzialnego za przygotowanie w naszej parafii do ks. Zbigniewa Wójcika „Deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego”. Druk tej deklaracji był rozdawany podczas pierwszego spotkania. Wypełnione deklaracje należy dostarczyć do końca września.  Podpisanie Deklaracji jest jednoznaczne z zobowiązaniem rodziców do przestrzegania poniższych zasad:

 • Uczestniczyć w każdym wyznaczonym spotkaniu przygotowującym do Pierwszej Komunii Świętej: terminy spotkań 02.10.2016; 16.10.2016; 06.11.2016; 20.11.2016; 04.12.2016; 18.12.2016; 15.01.2017; 12.03.2017; 26.03.2017: 09.04.2017; 30.04.2017; 07.05.2017; 21.05.2017.

Wyznaczone spotkania odbywają się w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 14.00. W pozostałe niedziele i święta nakazane uczestniczymy na wybranej Mszy św.,

 • Pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Małego Katechizmu,
 • Uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik, godz. 17.15), Drodze Krzyżowej (Wielki Post, godz. 17.15), nabożeństwach majowych (maj, godz. 18.00),
 • Wspierać dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia.

- Rodzice dzieci, które przyjęły sakrament chrztu św. w innej parafii niż parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach, zobowiązani są przedłożyć do końca września świadectwo chrztu dziecka. Nie dopełnienie tej ważnej formalności będzie podstawą do niedopuszczenia dziecka do I Komunii Św.;

- Jeżeli dziecko uczęszcza do SP nr 28 lub SP 24 w Kielcach a należy do innej parafii, i chce pójść do I Komunii Św. ze swoja klasą, to rodzice muszą wystąpić do proboszcza swojej parafii o wydanie stosownej zgody (w tym przypadku liczy się miejsce zamieszkania nie zameldowania);

 

 

Dodatkowe terminy spotkań

 • Przyjęcie Różańca św. 02.10.2017. godz. 14.00
 • Przyjęcie medalika 08.12.2017 godz. 18.00
 • Przyjęcie książeczki do nabożeństwa i świecy 15.01.2017. godz. 14.00
 • Nabożeństwo z rachunkiem sumienia i spowiedź św. przed I Komunią św. dla Dzieci i Rodziców: 25.05.2017 (czwartek) godz. 16.30.
 • Sprzątanie kościoła: 24.05.2017 (środa) godz. 19.00

Różańce, książeczki i obrazki pamiątkowe będą zakupione jednakowe, medaliki każdy kupuje indywidualnie

Termin I Komunii Św.

 

27 maja 2017 r.

godziny Komunii: Szkoła Podstawowa nr 24 godz. 10.00, Szkoła Podstawowa nr 28 godz. 12.30.
--

- Przypominam, że w naszej parafii obowiązuje zasada jednakowych strojów komunijnych, ta zasada jest niezmienna i nie podlega żadnej dyskusji.

W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się ze mną podczas spotkań lub mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczę na Państwa wyrozumiałość, życzliwość i wzajemną współpracę.

         

"Betania" w Rabce

Dom Rekolekcyjno- Wypoczynkowy Diecezji Kielceckiej uroczym miejscem wypoczynku w Rabce.

betania

Copyright © 2017. MAKS Rights Reserved.