W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
- Tylko dla orłów! Wielotysięczne tłumy na Lednicy to owoc pracy duszpasterzy w parafiach.
- Duch albo nic! Liturgiczna sekwencja "Przybądź Duchu Święty" to piękny traktat teologiczny o Trzeciej Osobie Bożej
- Ważny nie tylko dla Gdańska - śp. abp Tadeusz Gocłowski
- Przeciw fałszywym ideałom - pontyfikat Piusa XI uratował Kościół. 
- Czy nacjonalizm można pogodzić z chrześcijaństwem
W numerze bezpłatny dodatek historyczny: Zamach, który miał zmienić historię (wspomnienie o 13 maja 1981r.)
 
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

- Nasze narodowe DNA. Wielkie rzeczy działy się w Polsce: 3 maja 2016 r. na Jasnej Górze, gdzie biskupi polscy na nowo zawierzyli Naród Matce Bożej, i 8 maja 2016 r. na krakowskiej Skałce. Okazuje się, że maryjność to nasze narodowe DNA

- Gdy się Kościół rodzi. Kościół żyjący Duchem Świętym zostaje posłany aż po krańce świata, by współtworzyć dzieje ludzkości. Staje się obecnością Boga, który jak żeglarz prowadzi ludzkość do portów istnienia – o znaczeniu Trzeciej Osoby Trójcy Świętej w życiu Kościoła i jego wiernych.

- Żywy pomnik tysiąclecia chrztu Polski. Papież Paweł VI nie mógł przyjechać do Polski na milenijne obchody w 1966 r., ponieważ odmówiono mu wizy. W Rzymie z racji polskiego Milenium erygował kościół poświęcony Matce Bożej Częstochowskiej.

- Siostra 5XL. S. Michaela nie tylko zorganizowała Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, ale wymyśliła litewską nazwę – „hospisas”, bo w tym kraju taka forma pomagania nieuleczalnie chorym nie była dotąd znana.

- Chcą nas karać. Krajom, które chcą prowadzić samodzielną politykę w sprawie uchodźców, grozi 250 tys. euro kary –  o szokujących propozycjach Komisji Europejskiej.

 

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Setki osób, w tym wielu młodych, zgromadziło się 22 kwietnia w Dyminach na uroczystości upamiętniającej ofiary zbrodni hitlerowskich – straconych w l. 1939-44 na ziemi kieleckiej.

- Relacja z uroczystości patriotycznych w Bielinach

- Poświęcenie kościoła w Kielcach-Niewachlowie

- Śladami naszych Patronów – św. Wojciech czczony w Książu Wielkim

- Święta Joanna Beretta Molla została 21 kwietnia patronką kaplicy w Szpitalu Dziecięcym w Kielcach. Uroczystego poświęcenia kaplicy dokonał bp Jan Piotrowski