XV Niedziela zwykła

fatima1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę 13 lipca na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 18.00. Porządek nabożeństwa: Msza św. z kazaniem okolicznościowym, Różaniec fatimski, Procesja światła i Apel Jasnogórski. Nabożeństwo w tym miesiącu poprowadzi Ks. Włodzimierz Jastrząb – Proboszcz Parafii Skorzeszyce.

2. Dzieci i Młodzież wraz z Ks. Zbigniewem przebywają na wakacjach w Darłówku nad morzem. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i dobrego odpoczynku.

3. Przeżywając wakacyjny wypoczynek pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i o Bożych Przykazaniach. Planując wakacje zachęcamy do udziału w pielgrzymkach: rowerowej i pieszej na Jasną Górę.

4. W czasie wakacji z racji urlopów w dni powszednie spowiedź święta będzie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.40.

5. Chętnych na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem 28 lipca w Częstochowie i 31 lipca w Krakowie prosimy o zapisy w zakrystii, celem zamówienia biletów wstępu i rezerwacji miejsc w pociągach.

6. W sobotę - 23 lipca br. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego odbędzie się Pielgrzymka Diecezjalna do Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Program pielgrzymki zamieszczony jest na plakatach.

7. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Benedykta, Patrona Europy.

- we wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu, bp i męczennika.

- w środę – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

- w piątek - Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

- w sobotę – NMP z Góry Karmel.

8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy samych pięknych chwil i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże