XXII Niedziela zwykła

tablica1. Dziś w naszej Parafii gościmy przedstawicieli Wspólnoty Chleba Życia prowadzonej przez Siostrę Małgorzatę Chmielewską. Wspólnota ta niesie pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Po Mszy będziemy mogli wesprzeć działalność tej Wspólnoty.

 2. Wyjazd na Parafialną pielgrzymkę do Gniezna, Lednicy i Lichenia jutro o godz. 3 rano z parkingu przy basenie.

3. Rozpoczyna się nowy Rok szkolny w związku z tym – zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, a w sposób szczególny Rodziców, Dzieci i Młodzież na Mszę Św. 01 września w czwartek na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci podczas Mszy św. Przypominamy, że w ciągu roku szkolnego Msza św. z kazaniem i z błogosławieństwem dzieci w niedzielę o 10.30

4. Zachęcamy do włączenia się w akcję  „Tornister Pełen Uśmiechów”. Możemy wesprzeć dzieci z rodzin ubogich przekazując dary w postaci plecaków, piórników, zeszytów, długopisów i innych przyborów szkolnych do specjalnego kosza ustawionego przy wyjściu z kościoła. Przekażemy je potrzebującym dzieciom.

5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnychbędzie w najbliższą niedzielę          4 września o godz. 10.30 serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci.

6. We czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do Służby Bożej.

7. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych a popołudniu od godz. 17.15. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę przed Mszą Św. wieczorną.

8. W sobotę - Pierwsza Miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie wyjątkowo z racji ślubu po Mszy św. wieczornej o 18.30.

9. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.30 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10. Diecezjalne obchody Rocznicy Chrztu Polski odbędą się 10 września 2016 roku w Wiślicy o godz. 11.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Jeżeli będą chętni zorganizujemy wyjazd z Parafii. Zapisy w zakrystii.

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

- we czwartek – bł. Bronisławy dziewicy

- w sobotę – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego Kościoła.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

       14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa.