XXIV Niedziela zwykła

franciszek 1. Dziś o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do      Pierwszej Komunii Świętej.

2. Również dziś – 11 września przypada rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana – Msza święta w intencji Ks. Biskupa w Katedrze o godz. 18.00.

3. Dziś w całym Kościele rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania. Niech to będzie czas wspólnej refleksji, a zwłaszcza wspólnotowej modlitwy o ducha mądrego wychowania w polskich domach i w polskiej szkole. W związku z rozpoczętym Tygodniem Wychowania zapraszamy w przyszłą niedzielę we wspomnienie Św. Stanisława Kostki – Dzieci, Młodzież, Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli – na Mszę świętą na godz. 14.00 w ich intencji.

4. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy we wtorek 13 września na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 18.00. Porządek nabożeństwa: Msza św. z kazaniem, Różaniec fatimski, Procesja i Apel Jasnogórski. Nabożeństwo w tym miesiącu poprowadzi Ks. Prałat Henryk Makuła, niegdyś Wikariusz naszej Parafii, obecnie Proboszcz Parafii w Małogoszczu.

5. W najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

6. We czwartek w 15 września przy parkingu przy basenie, w godzinach 15.30 do 17.00 odbędzie się akcja charytatywna oddawania krwi.

7. W najbliższą sobotę 17 września w Jędrzejowie będzie zjazd ministrantów naszej diecezji.

8. Kuria Diecezjalna i Miejski Ośrodek Sportu zapraszają na rodzinny, pieszy rajd po Kielcach, w sobotę 17 września i na rowerową pielgrzymkę na Święty Krzyż 24 września. Więcej informacji w gablocie.

9. Zapraszamy do uczestnictwa w XVI Rajdzie Świętokrzyskim na Święty Krzyż, który odbędzie się 24 września (w sobotę). Nasza Parafia wyruszy szlakiem z Dębna. Informacje i zapisy w zakrystii.

10. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę będzie w dniach 24- 25 września. Program pielgrzymki w gablocie. Zapisy dla chętnych w Zakrystii.

11. Zapraszamy na Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Wiślicy w sobotę 1 października. Zapisy i informacje w zakrystii.

12. W związku z trzęsieniem ziemi we Włoszech Ks. Biskup Ordynariusz prosi aby w przyszłą niedzielę 18 września zorganizować modlitwy w intencji ofiar tego kataklizmu oraz zbiórkę ofiar do puszek. Niech ten gest będzie naszym aktem solidarności i bliskości z narodem włoskim i świadectwem naszej wiary.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

- w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- we czwartek – NMP Bolesnej,

- w Piątek - Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.