III Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 10.30 wystąpi z kolędami zespół Cantylena ze Szkoły Katolickiej. Po Mszy świętej krótki koncert.

2. Dzisiaj o godzinie 14.00 Msza Święta i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

3. W najbliższą niedzielę 29 stycznia po Mszy świętej o godz. 10.30 z koncertem kolęd wystąpią dzieci z naszych szkół, a po Mszy świętej o godzinie 12.00 wystąpi zespół Acapella.

4. Komendant Miejskiej Policji apeluje do Seniorów z naszej parafii o rozwagę, by nie wpuszczać obcych osób do domów. Odnotowano przypadki podszywania się pod kogoś z rodziny w celu wyłudzenia pieniędzy. Treść Apelu znajduje się na tablicy ogłoszeń

5. Kończymy wizytę duszpasterską, jutro udamy się z kolędą na ulicę Mazurską 70 oraz odwiedzimy rodziny, które z różnych powodów w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć Księdza. Rodziny te prosimy o zgłaszanie i ustalanie terminu w zakrystii.

„Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie, za rozmowy, podzielenie się swoimi troskami    i za ofiary składane na malowanie naszego kościoła. . Przy zamkniętych drzwiach zawsze powstaje pytanie - dlaczego ?

6. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, ks. Sławomir Ciosek, został mianowany proboszczem parafii p.w. Matki Bożej Anielskiej w Polichnie. Księdzu Sławkowi gratulujemy awansu oraz dziękujemy za owocne posługiwanie w naszej parafii i życzymy Mu wielu łask oraz Bożego błogosławieństwa w nowej posłudze duszpasterskiej.

7. W związku z tym spowiedź będzie podczas Mszy świętych porannych a wieczorem przed Mszą św. o godz. 17.40.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- we wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła

- w środę – Święto Nawrócenia św. Pawła

- w czwartek – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

- w piątek - Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;

- w sobotę - Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

9. W dzisiejszym numerze Niedzieli został zamieszczony artykuł o naszej Parafii zachęcamy do nabycia szczególnie tego numeru

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień

Modlitwa Jezusowa