korona cierniowa 

V Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przez Rekolekcje mamy duchowo się przygotować do świąt wielkanocnych. Módlmy się za Księdza Rekolekcjonistę oraz o owoce tych rekolekcji dla naszej parafii. 2. Osoby starsze i chore, które już nie opuszczają swoich mieszkań i domów i nie mogących przybyć na Rekolekcje, możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w środę 05 kwietnia od godz. 9.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 17.15 – dla Dzieci, i po Mszy świętej o godz. 18.30 – dla Dorosłych i +Młodzieży.

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym: w niedzielę o godz. 16.30

4. W czwartek – Pierwszy miesiąca o godz. 17,15 Różaniec w intencji Ojczyzny a następnie Msza św. za Ojczyznę i nowe powołania do życia konsekrowanego

5. W piątek – Pierwszy miesiąca. Msze św. o 7.00, oraz o 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź podczas Mszy św. i popołudniu od 17.15.

6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. W tym dniu również będziemy obchodzić ŚDM na szczeblu diecezjalnym. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy młodzież naszej parafii na Drogę Krzyżową w piątek na godz. 18.30 a sobotę na spotkanie na godz. 15.00 w kościele św. Wojciecha.

7. Również w przyszłą Niedzielę zapraszamy na Mszę św. i spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

8. Duszpasterstwo Nauczycieli w Kielcach zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne w dniach 5-7 kwietnia na godz. 18.00 w Kaplicy Szkoły Katolickiej.

9. Wielkopostna Droga Krzyżowa na Karczówkę odbędzie się w piątek 7 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. w Kościele Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.

10. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Zakopanego na Krzeptówki, do Ludźmierza i Łagiewnik - 01 maja b. r. zapisy w zakrystii.

11. Do puszek, które są przy wyjściu z naszego kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

12. Zapisy uczniów klas II Gimnazjum do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2017/2018. Zapisy do końca kwietnia u ks. Karola.

13. Możemy nabywać baranki wielkanocne (w tym roku wykonane z białej czekolady) rozprowadzane przez Caritas w zakrystii i przed kościołem.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana na każdy dzień.