Niedziela Palmowa

 

palmyikrzyz 1. Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, a także Rekolekcje Szkolne dla Dzieci i Młodzieży. Składamy serdeczne Bóg zapłać Dyrekcji i Nauczycielom naszych szkół za pomoc w opiece nad dziećmi podczas Rekolekcji.

2. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień.

3. W poniedziałek na godz. 8.00 zapraszamy i prosimy o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła na zbliżające się święta.

4. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek o godz. 18.30 w parafii Św. Wojciecha, zakończenie w Bazylice Katedralnej.

5. Jeszcze dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do Zakopanego 1 maja. Zapisy w zakrystii.

7. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania u ks. Karola do końca miesiąca.

8. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z koscioła.

9. Spowiedź święta dziś oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach świętych. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek i środę od godz. 16.00 – 17.45.

10. Przed nami Wielki Tydzień przygotowujący nas bezpośrednio do największych świąt chrześcijańskich Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego tygodnia to:

- Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 24.00.

- Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa. Adoracja rano w Ciemnicy od godz. 8.00,

o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00, a po niej Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża i Komunia święta. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grób Bożego w Jerozolimie.

W tym dniu wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

- Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 8.30 – 14.00
(co pół godziny).
W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszów będzie się także odbywać zbiórka produktów dla potrzebujących Osoby te zapraszamy w sobotę na godz. 15.00 do Sali obok zakrystii po ofiarowane produkty a także przygotowane paczki

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Na liturgię przynosimy świece. Adoracja do godz. 24.00.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza święta, następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00.

- Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) porządek Mszy świętych jak w Niedzielę.

11. Szkoła Podstawowa nr 24 ogłasza nabór do klas ,0;1;4 i 7

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana oraz dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.