III Niedziela Wielkanocna

 

mbczestochowska 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, jest to Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem WEŹ I CZYTAJ w tym roku List św. Pawła do Galatów. Na ołtarzach bocznych wystawione są koszyki z tekstami z Pisma św. do samodzielnego odszukania i przeczytania. Serdecznie zachęcamy do lektury Pisma świętego.

2. Również dziś po Mszach św. odbędzie się kwesta przeprowadzona przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej na remont nagrobka Zenona Kubickiego żołnierza wojny obronnej w 1939 roku i obrońcy Westerplatte.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowew naszym kościele będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz.16.30. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej akt oddania naszej Ojczyzny w opiekę Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe o 16.30.

5. W czwartek Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec za Ojczyznę, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

6. W piątek – Pierwszy Miesiąca – Msze Święte o godz. 7.00,a o godz. 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem Pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach Świętych i po południu od 17.00. W tym dniu Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę Pierwsza Miesiąca – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

W przyszłą Niedzielę Pierwszą Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. O godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych.

Również w przyszłą Niedzielę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na godz. 15.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Konferencję. Następnie wyruszy Procesja Różańcowa do Katedry w związku z tym zmiana Tajemnic Różańcowych będzie na Mszy św. o godz. 14.00.

Proboszcz Parafii Katedralnej zaprasza na sumę odpustową 07 maja o godz. 11.00.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie 14 maja o godz. 14.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w najbliższy I piątek miesiąca 5 maja od. godz. 17.00

Wyjazd na pielgrzymkę do Zakopanego jutro o godz. 4.00 z parkingu przy basenie.

Nasza parafia organizuje jednodniowy wyjazd dla Dzieci i Młodzieży do Energilandii w Zatorze 20 maja. Więcej informacji w zakrystii i u ks. Zbyszka.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej
i Św. Maksymiliana na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia.