VI Niedziela Wielkanocna

duchsw 1. W piątek przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy życzenia.
Niech Maryja – Matka Pięknej Miłości będzie dla żyjących Matek siłą do mądrego wychowania młodego pokolenia, a dla zmarłych niech wyprosi łaskę oglądania Bożego Oblicza w niebie.
2. W najbliższą sobotę 27 maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci ze SP nr 24 przystąpią o godz. 10.00, natomiast dzieci ze SP nr 28 o godz. 12.30. W związku z tym:
Spowiedź dla Dzieci ze SP nr 28 we wtorek 23 maja o godz. 16.30 a dla dzieci ze SP nr 24 w środę 24 maja o godz. 16.30. Do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zachęcamy także rodziców, chrzestnych i dziadków. Będą w tych dniach zaproszeni dodatkowi księża z posługą w konfesjonale.
Sprzątanie kościoła przez Rodziców przed Pierwszą Komunią świętą, będzie we czwartek 25 maja od godz. 19.00;
3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego
4. W najbliższą niedzielę Caritas Kielecka w ramach kampanii Pola Nadziei organizuje zbiórką do puszek na zakup sprzętu medycznego potrzebnego do funkcjonowania Hospicjum.
5. Zapraszamy na promocje książki „Gender- spojrzenie krytyczne” – 25 maja ( czwartek) o godz. 17.00 w auli WSD
6. We wtorek 30 maja o godz. 19.00 będziemy gościć w naszej parafii redaktora pana Tomasza Terlikowskiego. Spotkanie będzie związane z promocją jego najnowszej książki o św. Maksymilianie Kolbe
7. Bezpłatne badanie słuchu przez  fimę Marmed dzisiaj na parkingu przy basenie w godz. od 7.00 do 14.00
8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
W środę – NMP, Wspomożycielki Wiernych
w piątek – Św. Filipa Nereusza, prezbitera;
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.