serce11Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy dzień, w którym Pan Jezus wstąpił do nieba. Po Mszach św. Caritas w ramach kampanii Pola Nadziei przeprowadza zbiórkę do puszek przed kościołem  za zakup sprzętu medycznego potrzebnego do funkcjonowania Hospicjum.
2. Wczoraj Dzieci naszych szkół przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Składamy podziękowania Ks. Zbyszkowi i Pani katechetce Eli za całoroczne przygotowanie dzieci i wczorajszej uroczystości. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła na tę uroczystość i za dar ołtarza. Dzieci zapraszamy na biały tydzień dzisiaj o godz. 14.00 a w dni powszednie o godz. 18.00
3. W najbliższy wtorek 30 maja o godz. 19.00 w naszym kościele będzie miało miejsce spotkanie z Panem redaktorem Tomaszem Terlikowskim w związku z promocją jego książki o św. Maksymilianie. Będzie możliwość  nabycia tej książki w cenie rabatowej.
4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszemu Sercu Jezusa.  Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
5. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 Msza Święta i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można nabywać indeksy.
6. We czwartek przypada Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej Jest to również Dzień Dziecka, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych pociechach.
7. W piątek przypada Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 oraz o 7.30 i 18.00  z Nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych a popołudniu od godz. 17.30. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe.
8. W sobotę –Pierwsza Miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w o godz. 17.15.
9. Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę o godz. 6.00 rano z parkingu.
10. Zapraszamy na Integracyjne spotkanie Osób Chorych i Niepełnosprawnych, które odbędzie się 02. 06 ( piątek)na lotnisku w Masłowie- początek o godz. 10.30
11. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Nowenna przed tą uroczystością codziennie po Mszy świętej wieczornej.
W Parafii p.w. Ducha Św. na Stoku o godz. 18.00 odbędzie się modlitwa Uwielbienia z udziałem Członków Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich naszej Diecezji.
12. W liturgii wspominamy – w poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
w środę – święto Nawiedzenia NMP,    
w czwartek –św. Justyna, męczennika,     
 w sobotę – świętych Karola Lwangi i Towarzyszy
13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła
14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
15. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.