Uroczystość Najświętszej Trójcy

trojca 1. Dziś przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Po każdej mszy św. przed kościołem odbywa się kiermasz, z którego dochód jest przeznaczony na wyjazd dzieci Niepełnosprawnych z ośrodka prowadzonego przez Siostry Dominikanki.
2. Również dziś zapraszamy na Uwielbienie na Rynku o godz. 19.30
3. We wtorek 13 dzień czerwca – czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00 – Nowenna do św. Maksymiliana, Msza św., nabożeństwo czerwcowe, różaniec i procesja. Nabożeństwu przewodniczył będzie /podobnie jak w maju/ – ks. Sebastian Wieczorek notariusz Kurii Diecezjalnej.
4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych o 7.00, 9.00, 10.30 – z procesją do czterech ołtarzy (przy czwartym ołtarzu – kazanie), bezpośrednio po procesji ok. 12.00 o 14.00 i o 17.00. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył Ks. Jarosław Jagiełło – wykładowca filozofii w WSD. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
     - Prosimy o udekorowanie domów i pomoc przy budowie ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać jak w ubiegłych latach.
     - Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów podczas procesji. Próba dla tych Dzieci w środę po Mszy świętej wieczornej ok. 18.45.
    - W oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej procesja wokół kościoła.
5. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Natomiast w piątek zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu dla Rycerstwa Niepokalanej o godz. 17.15.
6. Diecezjalne obchody uroczystości ku czci św. brata Alberta odbędą się 17 czerwca w Busku Zdroju. Również w tym dniu w Wiślicy obędzie się Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej. Informacje w zakrystii.
7. Zapraszamy na koncert „Happy day” na Kadzielni 17 czerwca o godz. 20.00. Bezpłatne zaproszenia na koncert do odebrania w zakrystii.
8. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
w środę – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
w sobotę – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.