XVIII Niedziela zwykła

maksymilian1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.30 zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiejsza niedziela to Święto Przemienienia Pańskiego.

2. W przyszły poniedziałek 14 sierpnia przypada  wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe, jest to Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00 i uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 18.00. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył Ks. Prałat Andrzej Kaleta – Wikariusz Biskupi i Ojciec Duchowny kapłanów. Na każdej Mszy świętej akt oddania naszych Rodzin i całej Parafii przez orędownictwo Św. Maksymiliana i ucałowanie relikwii  Naszego Patrona. W związku z przypadającą Uroczystością Odpustową prosimy o pomoc
w przygotowaniu naszego kościoła - w czwartek od godziny 8.00.

3. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie na godzinę 17.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył  również Ks. Prałat Andrzej Kaleta

4. Dziś rano wyruszyła z Wiślicy 36 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do Kielc pielgrzymi dotrą 8 sierpnia (we wtorek) o godz. 14.00, a o godz. 15.30 Msza święta na Placu św. Jana Pawła II. Jak co roku do naszej Parafii przybędzie grupa na nocleg około godziny 17.30. Bardzo prosimy o przyjęcie pielgrzymów na tę jedną noc. A o godz. 20.30 zapraszamy na Pielgrzymkowy Apel Jasnogórski a w sposób szczególny na ten Apel zapraszamy pielgrzymów grupy duchowej.

5. Dożynki Działkowiczów odbędą się we wtorek 15 sierpnia. O godzinie 12.00 w naszym kościele będzie Msza święta w intencji Działkowiczów i ich rodzin wraz z poświęceniem plonów z działek.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną z nocnym czuwaniem do Niepokalanowa, w drodze powrotnej odwiedzimy Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w dniach 16- 17 sierpnia, Wyjazd 16.08 (środa) o 14.30 z parkingu przy basenie.

7. W ferie zimowe w dniach 12 – 18 lutego 2018 r. planujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Pana Jezusa. Więcej informacji w zakrystii oraz na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń. Osoby, które zdecydują się na wyjazd prosimy, aby z przyczyn organizacyjnych zapisywały się do końca września.

8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek  – Św. Dominika, prezbitera;

- w środę –  Św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

- w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- w piątek – św. Klary, dziewicy

9 Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki naszego patrona św. Maksymiliana.