XIX Niedziela zwykła

maksymilian 1. Dziś 13 sierpień o godzinie 17.00 zostanie odprawione  kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św., różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro 14 sierpnia –Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Msze święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00 i uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 18.00. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył Ks. Prałat Andrzej Kaleta – Wikariusz Biskupi i Ojciec Duchowny kapłanów. Na każdej Mszy świętej akt oddania naszych Rodzin i całej Parafii przez orędownictwo Św. Maksymiliana i ucałowanie relikwii  Naszego Patrona. Umiejmy znaleźć  czas na Mszę św. w tym szczególnym dla naszej Parafii dniu.            Składamy serdecznie podziękowanie osobom, które posprzątały kościół i otoczenie przed odpustem.

Bardzo dziękujemy również Panu Józefowi Gołębiowskiemu za odnowienie zewnętrznych  stacji Drogi Krzyżowej.

3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. W tym dniu o godzinie 12.00 w naszym kościele odbędą się Dożynki Działkowców-  Msza święta w intencji Działkowiczów i ich rodzin wraz z poświęceniem plonów z działek.

4. W najbliższą niedzielę 20 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć Ks. Andrzeja Zawadzkiego, który pracuje na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ks. Andrzej o godz. 10.30 odprawi Msze św. w intencji Grup Margaretkowych, które modlą się Niego.

5. W środę 16 sierpnia o 8.30 z parkingu parafialnego wyruszy pielgrzymka rowerowa na Janą Górę.

6. Wyjazd na pielgrzymkę z nocnym czuwaniem do Niepokalanowa w środę 16 sierpnia o 14.30 z parkingu przy basenie.

7. W ferie zimowe w dniach 12 – 18 lutego 2018 r. planujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Pana Jezusa. Więcej informacji w zakrystii oraz na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń. Osoby, które zdecydują się na wyjazd prosimy, aby z przyczyn organizacyjnych zapisywały się do końca września.

8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – św. Jacka, prezbitera

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa oraz opieki naszego patrona św. Maksymiliana.