tablica

XXI Niedziela zwykła

1. Decyzją księdza biskupa Ordynariusza ks. Zbyszek po 4 latach pracy został przeniesiony do parafii w Mniowie. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Andrzej Waligórski, którego serdecznie witamy. Ks. Andrzej  wcześniej pracował w parafii św. Antoniego Padewskiego w Kielcach. Ks. Zbyszkowi dziękujemy za piękną pracę w naszej parafii, a ks. Andrzejowi życzymy Bożego Błogosławieństwa, aby czuł się dobrze pośród nas.

2. Msza świętą w intencji ks. Zbyszka, jutro o godz. 18.00 Serdecznie zapraszamy.

3. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na Mszę św. i spotkanie we wtorek na godzinę 18.00.

4. Nowy rok szkolny rozpoczyna się w tym roku w poniedziałek 04 września, w związku z tym  Msza  Św. na rozpoczęcie roku będzie w przyszły poniedziałek o godz. 8.00.

5. Zachęcamy do włączenia się w akcję  „Tornister Pełen Uśmiechów”. Możemy wesprzeć dzieci z rodzin ubogich przekazując dary w postaci przyborów szkolnych do specjalnego kosza  ustawionego  w kaplicy św. Józefa.

6.  W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a o godz. 7.30 i  18.00 z  Nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych a popołudniu od godz. 17.30. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy  Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę przed Mszą Św. wieczorną.

7. W sobotę - Pierwsza Miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 17.15

8. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

- w piątek – bł. Bronisławy dziewicy

 10. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji Odpustu Parafialnego.

 11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

 12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy  Bożego błogosławieństwa.

 

Apel ks. Biskupa

Nr OA – 63/17                                                                                                     Kielce, dnia 22 sierpnia 2017 r.

 Drodzy Diecezjalnie!

 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. (Mt 5, 7).

Wszystkich nas dotknęła i poruszyła wiadomość o kataklizmie nawałnic, jaki dotknął mieszkańców północnej Polski. Straciły tam życie dzieci wypoczywające na obozie harcerskim, a także wiele rodzin straciło dorobek całego swojego życia. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zwracam się z apelem i prośbą do wszystkich duszpasterzy i wiernych naszej kieleckiej diecezji, aby w obliczu tej tragedii obudzili w sobie „wyobraźnię miłosierdzia” w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie „świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr” (por. NMI nr 50). Niech tej „wyobraźni” nie zabraknie mieszkańcom naszej diecezji. Trzeba spojrzenia miłości, jak wzywał nas Św. Jan Paweł II, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny i wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei. (…) Potrzeba „wyobraźni miłosierdzia” wszędzie tam, gdzie ludzie w potrzebie wołają do Ojca miłosierdzia: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Oby dzięki bratniej miłości tego chleba nikomu nie brakowało! „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7) (por. św. Jan Paweł II, Homilia – Kraków Błonia).

Nasze ofiary możemy złożyć do puszek przed kościołem oraz przekazać wysyłając SMSa o treści WICHURA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Z serca wszystkim błogosławię † W Imię Ojca † i Syna † i Ducha Świętego.

    Wasz Biskup

† Jan Piotrowski