XXVI Niedziela Zwykła

kwiaty 1.    Przeżywamy w naszej Parafii Dzień Seminaryjny, modlimy się i wspieramy materialnie nasze Seminarium Duchowne wypraszając u Boga dar powołań szczególnie z naszej wspólnoty. Dziękujemy przedstawicielom seminarium za obecność i świadectwo powołania.
2.    Rozpoczyna się Październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i  Modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na  Różaniec, w dni powszednie codziennie na godz. 17.15, a w niedzielę na godz. 16.30.
3.    Dziś poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom klas III , które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej . Msza święta i wręczenie różańców o godz. 14.00.
4.    Zmiana Tajemnic Różańcowych będzie dziś o godz. 15.15
5.    Jutro po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego
6.    We czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
7.    W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 oraz o  7.30 i 18.00  z  Nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od 17.15.
8.    W tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00. Jednocześnie będzie to dzień Nieustannej  24- godzinnej Modlitwy Różańcowej, którą włączymy się w inicjatywę Różaniec do granic. Informacje o tej inicjatywie na plakatach i ulotkach.
9.    W sobotę – I sobota miesiąca, o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
10.  Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do  Sakramentu Bierzmowania  w przyszłą niedzielę o godzinie 14.00
11.  Można już zamawiać Msze święte na przyszły 2018 rok oraz wypominki za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach.
12. Osoby chętne do śpiewania w  chórze parafialnym zapraszamy na próbę w poniedziałek   o 18.30.
13. Zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych do Katedry  w najbliższą sobotę 07 października. Spotykamy się na placu przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 9.30.
14. Po Mszy świętej można podpisać się i poprzeć obywatelski projekt „Zatrzymaj Aborcję” Potrzebny będzie numer pesel. Karty do podpisu na stoliku przy wyjściu z kościoła.
15.  W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć zdolną młodzież pochodzącą z biednych rodzin.
16.  Również w przyszłą niedzielę będziemy przezywać w naszej Parafii Wizytację Kanoniczną,  której dokona  Ks. Biskup Jan Piotrowski. Ks. Biskup zostanie uroczyście powitany przed Mszą św. o godz. 7.00, po tej Mszy św. będziemy też modlić się za zmarłych z naszych rodzin oraz odbędzie się spotkanie z rodzicami Księży pochodzących z naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 9.00 Ks. Biskup spotka się z grupami modlitewnymi – Róże Różańcowe, Apostolat Margaretka, Rycerstwo Niepokalanej, Krąg Biblijny, Grupa Charytatywna, Grono Przyjaciół Seminarium, Kościól Domowy. Po Mszy o 10.30 będzie spotkanie z dziećmi, ministrantami, scholą parafialną, katechetami oraz będzie uroczyste błogosławieństwo dzieci.
 Po mszy św.  o godz. 12.00, którą będzie celebrował ks. Biskup Jan, nastąpi spotkanie z Dyrekcją naszych szkół i przedszkola. Po południu ks. Biskup odwiedzi chorą z naszej Parafii i uda się do Naszych Sióstr na ul. Wydryńską na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich na poszczególne spotkania.
17. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
              - w poniedziałek –         Świętych Aniołów Stróżów
              - w środę –             Św. Franciszka z Asyżu
             - w czwartek -         Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
             - w sobotę –        wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.   
18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Niech Dobry Bóg Nam Błogosławi.