XXXIII Niedziela zwykła

 1. W związku z ogłoszeniem przez Ojca świętego Światowego Dnia Ubogiego zachęcamy chętnych do włączenia się w Parafialny Zespół Caritas- zapisy w zakrystii. Możemy również dołączyć do Ogólnopolskiej akcji Tytka Charytatywna polegającej na zabraniu z kosza papierowej torby i uzupełnienia jej produktami żywnościowymi bądź chemicznymi. Uzupełnione torby składamy w najbliższym tygodniu do kosza przed ołtarzem. Dary zostaną przekazane potrzebującym.
 2. Dziś o godz. 14;00 Msza święta i spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 3. Jutro o 18.00 Msza święta w intencji księży Andrzeja i Karola z racji przypadających w tym miesiącu ich imienin. Po Mszy św. Życzenia.
 4. W środę z racji wspomnienia Św. Cecylii, która jest patronką muzyki Kościelnej, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji naszych Organistów, chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego i scholi dziecięcej
 5. Rektorat naszego Seminarium Duchownego zaprasza na sympozjum poświęcone 290 rocznicy powstania Seminarium w sobotę 25 listopada o godz. 9.00. – plakat.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, na każdej Maszy św. odnowimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana .Codziennie po Mszach wieczornych nowenna przed tą Uroczystością,
 7. 14.00 będzie Msza święta i spotkanie dla Dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Trwają przygotowania do 40. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. W tym roku będzie się ono odbywało w Bazylei – informacje w zakrystii.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • we wtorek – Ofiarowanie NMP
  • w środę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w piątek – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.