XXXIV Niedziela zwykła

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

chrystus3

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny w Kościele. Na każdej Mszy Św. odnawiamy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 10;30 przed kościołem odbędzie się spotkanie ze Strażą Miejską i pokaz jak ekonomicznie palić węglem i drewnem.
 3. Także dziś o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpoczniemy nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi „Duch, który umacnia miłość”.
 6. Również w przyszłą niedzielę, 3 grudnia rozpocznie się Adwent. Adwent to okres, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki będzie można nabyć w zakrystii i kancelarii.
 7. Tradycyjnie w Adwencie Caritas będzie rozprowadzać świece wigilijne. Dar za świecę to cena jednego obiadu dla biednych dzieci. Świece możemy nabywać w zakrystii.
 8. W piątek – Pierwszy Miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu od godz. 17.30.
 9. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15, a później Msza święta.
 10. W ramach przygotowań do Uwielbienia na Rynku zapraszamy na spotkanie i koncert „Być bliżej Ciebie chcę” w sobotę 2 grudnia w Katedrze o godz. 20:00
 11. W najbliższą niedzielę 3 grudnia – Pierwsza Miesiąca - Niedziela Adoracyjna,
  o godz. 14:00 Msza święta dla Młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania,
  a o godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które włączyły się w akcję Tytka charytatywna. Dzięki złożonym darom ponad 22 rodziny otrzymało pomoc. Możemy również składać ofiary dla potrzebujących do puszek przy wyjściu z kościoła. Przygotujemy jak co roku wigilię i paczki na święta dla tych osób.
 13. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- we czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana.