I Niedziela Adwentu

adwent1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi „Duch, który umacnia miłość”. Jest to także początek okresu Adwentu – czasu przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa.
Msze święte – Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (rano). Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, dzieci, młodzież, rodziców- na Roraty zapraszamy z lampionami. Następna Msza św. o godz. 7.00 Przez cały okres Adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.
2. Dziś na każdej Mszy świętej święcimy Opłatki na stół wigilijny. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary złożone przy Opłatkach będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
3. Także dziś rusza kolejna akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach akcji rozprowadzane są świece wigilijne. Możemy je nabywać w zakrystii. Ofiara za świecę to koszt ciepłego posiłku dla dziecka.
4. Do puszek przy wyjściu z kościoła możemy złożyć datki dla potrzebujących.
5. O godz. 14.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
6. O godz. 15.15 zmiana tajemnic Różańcowych.
7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Różom Różańcowym za sfinansowanie odnowienia monstrancji.
8. W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze święte o godz. 6.00, 9.00 i 18.00, na Mszy świętej o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I komunii świętej będą przyjmowały medaliki.
9. W przyszłą niedziele o godz.14.00 kolejne spotkanie z dziećmi w ramach przygotowań do I komunii Świętej.
10. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
11. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek – wspomnienie św. Barbary, o godz. 7.00 Msza św. w intencji solenizantek – P. Basi naszej organistki i P. Basi z Poradnictwa Rodzinnego.
- w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego Biskupa i doktora Kościoła
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
13. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.