II Niedziela Adwentu

 1. 2niedzielaDzisiaj przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ludzi żyjących w trudnych warunkach Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców na Msze święte – Roratnie w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (rano). Na Roraty zapraszamy z lampionami. Następna Msza św. o godz. 00 Przez cały okres Adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.
 3. O godz.14.00 kolejne spotkanie z dziećmi w ramach przygotowań do I komunii Świętej
 4. W środę - 13 grudnia przypada 36 rocznica tragicznych wydarzeń stanu wojennego. Pamiętajmy w tym dniu, aby modlić się w intencji ofiar stanu wojennego oraz za Ojczyznę.
 5. Poświęcone Opłatki na stół wigilijny możemy nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy Opłatkach są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Możemy także nabywać świece Caritas. Ta świeca jest symbolem naszej otwartości na biednych i potrzebujących jest pamięcią o tych których już nie ma przy naszym stole. Niech ta świeca zapłonie jako symbol pustego miejsca a po wigilii proponujemy aby ją zanieść na groby bliskich, których zabrakło przy wspólnym stole.
 6. W przyszła niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku 19 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Dariusz Gącik – wikariusz Generalny Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Porządek Mszy świętych w Rekolekcje:

Niedziela: 7.00, 9.00, 10.30 z nauką dla dzieci, 12.00, 14.00 z nauką dla młodzieży, i o godz.17.00;

Poniedziałek: 6.00 (Roraty), 9.00, 17.00 z nauką dla dzieci i młodzieży, 18.00, z nauką ogólną;

Wtorek: 6.00 (Roraty), 9.00,  o 11.00 z nauką dla chorych(bardzo prosimy, aby umożliwić im przybycie do kościoła na Mszę świętą), 17.00 z nauką dla dzieci i młodzieży, 18.00, z nauka ogólną.

Spowiedź będzie podczas całych Rekolekcji, będą zaproszeni dodatkowi księża, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwile.

 1. Osoby chore i starsze, które nie mogą przybyć do naszego Kościoła, możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną we wtorek
  19 grudnia od godz. 13.00
 2. Koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata – Betlejem w Kielcach odbędzie się 20 stycznia o  18.00 w hali legionów. Bilety do nabycia w zakrystii.
 3. Sprzątanie kościoła przed świętami będzie 20 grudnia (w środę) a wigilia dla potrzebujących 21 grudnia (w czwartek) o 16.00
 4. W tym tygodniu wspominamy:

-we wtorek           Najświętszą Maryje Pannę z Guadalupe.

- w środę              św. Łucję – dziewice i męczennicę.

- w czwartek         św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień