II Niedziela Wielkiego Postu

przemienienie  1. Dziś w całym Kościele przeżywamy niedzielę „Ad Gentes”, która jest dniem solidarności i modlitwy za misjonarzy. Naszymi ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła, wspieramy działalność misjonarzy z Polski.
2. W naszej Parafii odbywa się dzisiaj peregrynacja relikwii oraz ikony bł. Bartolo Longo - Apostoła Różańca Świętego. Relikwie przekażemy po Mszy o godz. 14.00 do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Słowo Boże w związku z peregrynacją głosi Ks. Stanisław Słowik – Dyrektor naszej Caritas.
3. Dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
4. Dziś również gościmy zespół „Czeremszyna” z Tarnopola na Ukrainie.
5. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych i Młodzieży, oraz w Gorzkich Żalach z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30.
6. Od jutra do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy znowu składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
7. W ramach Jałmużny Wielkopostnej z kosza przy ołtarzu możemy zabrać Skarbonki Miłosierdzia, w tym roku możemy pomóc naszym Seniorom.
8. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
9. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte o godz. 7.00, 7.30 z Nabożeństwem pierwszopiątkowym i o godz. 18.00. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od godz. 17.15.
10. W sobotę – Pierwsza Miesiąca, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
o godz. 17.15.
11. Nocna Droga Krzyżowa na Święty Krzyż odbędzie się w piątek 2 marca. Początek o godz. 20.00 w kościele NMP – Matki Kościoła w Kielcach Dąbrowie. Informacje na plakacie.
12. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej na Kalwarię Świętokrzyską w Morawicy odbędzie się w sobotę 10 marca. Zapisy w zakrystii.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństw, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana na każdy dzień.