V Niedziela Wielkiego Postu

krzy6

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do wtorku. Prosimy Ducha Świętego o Jego prowadzenie nas w tym świętym czasie. Witamy Ojca Rekolekcjonistę dr  Karola  Zegana,  Dyrektora Referatu Katechetycznego .– Plan rekolekcji
 2. Osoby starsze i chore, które już nie opuszczają swoich mieszkań i nie mogących przybyć na Rekolekcje, możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w wielki wtorek 27 marca od godz. 9.00.
 3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się konkurs na największą palmę. Zachęcamy dzieci i rodziców do wspólnego wysiłku aby przygotować największą palmę. Poświęcenie na każdej Mszy świętej.

Na prośbę ks. Biskupa Jana w tym dniu będziemy także zbierać do puszek ofiary, aby wesprzeć młodych pragnących  uczestniczyć w  Światowych Dniach  Młodzieży w Panamie.

 1. Również w Niedzielę Palmowa o godz. 18.00 odbędzie w naszej parafii koncert połączony z adoracją w ramach przygotowań do dnia  Uwielbienia na kieleckim Rynku
 2. W minioną niedzielę ks. biskup Marian Florczyk udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dziękujemy młodzieży, rodzicom za przygotowanie  kościoła przed uroczystością. za złożony dar ołtarza. Bóg zapłać ks. Karolowi za trud przygotowania młodzieży.
 3. Do końca kwietnia b.r. przyjmujemy zapisy do bierzmowania w roku 2019. Do sakramentu może przystąpić młodzież obecnych klas VII Szkoły Podstawowej i klas II Gimnazjum. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Wielkopostną Drogę Krzyżowa na Karczówkę w piątek 23 marca. Rozpoczęcie Mszą św. w Kościele Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 5. Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda Drogę Krzyżową o godz. 18.30 odprawimy  na zewnątrz.
 6. Do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty  do Bożego Grobu.
 7. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła u Pana Kościelnego. Cena baranka to ciepły posiłek dla dziecka.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu, życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji.