Niedziela Palmowa

palmyikrzyz 1. Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, a także Rekolekcje Szkolne dla Dzieci i Młodzieży. Składamy serdeczne Bóg zapłać  Dyrekcji i Nauczycielom naszych szkół za pomoc w opiece nad dziećmi podczas Rekolekcji.

2. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień.  O godz. 18.00 zapraszamy na Koncert Uwielbieniowy połączony z Adoracją Najświętszego Sakramentu . Po Mszach ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć młodych pragnących wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

3. W związku że 25. marca wypadł w Niedzielę Palmową Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia połączony z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego będzie obchodzony w poniedziałek 9 kwietnia.

4. W poniedziałek  na godz. 8.00 zapraszamy i prosimy o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła na zbliżające się święta.

5. W środę o godzinie 18.00 zbiórka ministrantów i przygotowanie Wielkiego Tygodnia

6. Rodzina to Bóg- Honor-Ojczyzna pod tym hasłem chcemy zorganizować 17czerwca w naszej Parafii „Dzień dla Rodziny” będzie to Festyn Parafialny połączony z loteriami, występami, pokazami Straży Pożarnej. Zwracamy się do Państwa z prośbą o ewentualne wsparcie tego dzieła.

7. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek w Wielki Wtorek o godz. 18.30 w parafii Św. Wojciecha, zakończenie w Bazylice Katedralnej.

8. Jeszcze dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania u ks. Karola do końca kwietnia.

10. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

11. Spowiedź święta dziś oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach świętych. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45.  

12. Przed nami Wielki Tydzień przygotowujący nas bezpośrednio do największych świąt chrześcijańskich Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego tygodnia to:

- Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Kalety z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 24.00. Po Mszy św.  do godziny 21.00 adorację poprowadzą Koła Różańcowe.

- Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa. Adoracja rano w Ciemnicy od godz. 8.00,

 o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00, a po niej Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża i Komunia święta. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00. Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe. Od 21.00 zapraszamy na czuwanie z młodzieżą. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie.

W tym dniu wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

 - Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 8.30 – 14.00
(co pół godziny).
W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Osoby te zapraszamy w sobotę  na godz. 15.00 do sali obok zakrystii  po ofiarowane produkty a także przygotowane paczki.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Na liturgię przynosimy świece.

Adoracja do godz. 24.00.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza święta, następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00.

- Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) porządek Mszy świętych jak w Niedzielę.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana oraz dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.