IX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna –o godz. 12.00 ks. Konrad odprawi w naszej wspólnocie Mszę Prymicyjną i udzieli prymicyjnego Błogosławieństwa
- o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania
- o godz. 15.15 zmiana tajemnic różańcowych
- o 16.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła
2. Ks. Biskup Ordynariusz ustanowił w diecezji fundusz pomocy dla budujących się kościołów.W związku z tym ofiarami do puszek , które są przy wyjściach możemy dziś wesprzeć budujące się świątynie w naszej diecezji.
3. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe , które odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała – w dni powszednie po Mszy wieczornej procesja wokół kościoła. Zakończenie Oktawy z uroczysta procesją do ołtarzy wokół kościoła i poświęcenie wianków w czwartek o godz. 18.00. zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.
Również w czwartek – pierwszy miesiąca o godz. 17.15 różaniec w intencji Ojczyzny a następnie Msza za Ojczyznę i o nowe powołania.
5. W najbliższą niedziele 10 czerwca zapraszamy serdecznie na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY – początek o 13.00 Mszą Św. w Katedrze a następnie przejście na Plac Artystów. Informacje na plakatach i ulotkach.
6. W niedzielę 17 Czerwca w naszej Parafii odbędzie się Festyn Rodzinny. W godz. od 9 do 16.30 loterie, licytacje, ciasta, zjeżdżalnie dla dzieci. Od godz. 13.30 spotkania z Policją, Strażą Pożarną, Służbą Więzienną, Ratownictwem Medycznym. Zakończenie Festynu to losowanie nagród głównych w Loterii np. roweru. W czasie Festynu będzie można również odbyć spotkanie z przedstawicielami Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w ramach profilaktyki Rakowej dla Pań od 25 do 59 roku życia. I tu prośba by chcące wziąć udział w tym spotkaniu Panie zapisały się na listę w zakrystii. Centrum onkologii przygotowuje bowiem dla każdej z Pań osobny zestaw materiałów i upominków.
6. Parafialny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Chorzowa - Wesołe Miasteczko i ZOO planowany jest na wtorek 26 czerwca. Zapisy i informacje w zakrystii.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek– Św. Bonifacego bp. i męczennika;
- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego ( nie ma postu )
- w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
8. Zbiórka elektrośmieci w naszej parafii - do piątku do godz. 12.00,zużyty sprzęt możemy składać obok kontenera z makulaturą.
9. W sobotę 16 czerwca odbędzie się w Wiślicy kolejne spotkanie młodzieży. Informacje na plakacie. Zachęcamy do udziału . za[pisy w zakrystii.
10. Zachecamy do czytania prasy katolickiej,
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.