X Niedziela Zwykła

ogien 1. Dziś słowo Boże głosi ks. dr Stanisław Słowik dyrektor naszej Caritas. O godzinie 14.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
2. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę 13 czerwca na Nabożeństwo Fatimskie, któremu będzie przewodniczył ks. dr Michał Olejarczyk wykładowca muzyki w naszym Seminarium. Porządek będzie następujący – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św., nabożeństwo czerwcowe, różaniec fatimski i procesja
3. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe , które odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
4. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY – początek o 13.00 Mszą Św. w Katedrze a następnie przejście na Plac Artystów. Informacje na plakatach i ulotkach. Zachęcamy do uczestnictwa w marszu całe rodziny.
5. W przyszłą niedzielę 17 Czerwca w naszej Parafii odbędzie się Festyn Rodzinny. W godz. od 9.00 do 16.30 loterie, licytacje, ciasta, zjeżdżalnie dla dzieci. Od godz. 13.30 spotkania z Policją, Strażą Pożarną, Służbą Więzienną, Ratownictwem Medycznym. Zakończenie Festynu to losowanie nagród głównych w Loterii. W czasie Festynu będzie można również odbyć spotkanie z przedstawicielami Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w ramach profilaktyki Rakowej dla Pań od 25 do 59 roku życia. I tu prośba by chcące wziąć udział w tym spotkaniu Panie zapisały się na listę w zakrystii. Centrum onkologii przygotowuje bowiem dla każdej z Pań osobny zestaw materiałów i upominków. Spotkanie dla osób chętnych do pomocy przy festynie we wtorek o godz. 18.45.
6. Parafialny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Chorzowa - Wesołe Miasteczko i ZOO odbędzie się we wtorek 26 czerwca. Wyjazd o 7.30 z parkingu przy basenie.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – Św. Barnaby Apostoła;
- w środę – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
- we czwartek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
- w piątek – bł. Jolanty, zakonnicy
8. Zachęcamy, aby pogłębiać swoją wiarę poprzez lekturę prasy katolickiej.
9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia