XII Niedziela zwykła

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

chlebwino  1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Pańczyka, który obecnie pracuje na misjach w Peru. Ks. Grzegorz podzieli się z nami trudami pracy misyjnej a po Mszach będziemy mogli wesprzeć Go naszymi ofiarami.
2. Składamy serdeczne podziękowanie Tym wszystkim, którzy wsparli i pomogli w organizacji I Festynu Parafialnego, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za wszelkie przyniesione dary – ciasta, słodycze i fanty do loterii.
3. Podczas wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. i modlitwie. Planując wakacje zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę : pieszej i rowerowej.
4. Rodziców dzieci wyjeżdżających we wtorek do Chorzowa prosimy w zakrystii o podpisanie zgody na wyjazd. Prosimy również aby rodzice, którzy zapisali dzieci na wyjazd wakacyjny nad morze koniecznie dzisiaj uzupełnili formalności związane z wyjazdem.
5. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. – o godz. 7.00;9.00 i 18.00. Ofiarami na tacę w tym dniu wspieramy Stolicę Apostolską
6. W najbliższa niedzielę – pierwszą miesiąca- niedziela adoracyjna o godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych
7. W związku z wejściem nowych przepisów o Ochronie Danych Osobowych informujemy, że wszelkie dokumenty w kancelarii parafialnej mogą odbierać osobiście osoby pełnoletnie po okazaniu dowodu osobistego bądź posiadające pełnomocnictwo.
8. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
w czwartek – św. Ireneusza biskupa i męczennika
9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia