XV Niedziela zwykła

fatima

  1. W dniach od 19 do 30 lipca 2018 roku w Kielcach odbędzie się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod hasłem „Kielce miasto na skale”. W obozie będzie uczestniczyło 850 stypendystów z całej Polski. Stypendyści odwiedzą również naszą Parafię w najbliższą niedzielę, aby wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. W przyszłą niedzielę 22 lipca rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa i Tydzień Bezpiecznego Kierowcy który w tym roku będzie przeżywany w Kielcach. Obok Katedry odbędzie Misyjny Festyn św. Krzysztofa. W naszej Parafii błogosławieństwo pojazdów i kierowców po każdej Mszy świętej na parkingu parafialnym. Wszystkim Kierowcom za przyczyną św. Krzysztofa życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarzy. W tym roku nasza Diecezja będzie wspierać ks. Andrzeja Zawadzkiego pracującego na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
  1. W dniach od 27 do 30 września 2018 r. planujemy zorganizować z naszej parafii pielgrzymkę na Ukrainę. W programie - Lwów(cmentarz Orląt Lwowskich) Opera, Olesko, Poczajów , Krzemieniec, Żółkiew. Zapraszamy - koszt 800 zł - bliższe informacje w zakrystii.
  1. Przeżywając wakacyjny wypoczynek pamiętajmy o niedzielnej Mszy św.
    i o Bożych Przykazaniach
  1. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek –Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

    - w piątek  – bł. Czesława, prezbitera

 

  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy samych pięknych chwil i Bożego błogosławieństwa.