XVI Niedziela zwykła

 nadloni 1. Trwa w Kielcach obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod hasłem „Kielce miasto na skale” Witamy w naszej Parafii przedstawicieli stypendystów wraz z kapłanami i opiekunami. Te doroczne spotkania organizowane w różnych miastach Polski są okazją, aby wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają Fundację. Msze św. Stypendystów w naszym kościele – w poniedziałek i wtorek o 19.30 a w środę i czwartek o 9.00


2. W dniach 28 – 29( sobota – niedziela) w naszym mieście odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day.. W niedzielę, drugiego dnia Festiwalu w Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się Koncert Galowy – bezpłatne bilety na to wydarzenie dostępne w zakrystii. Szczegóły na plakacie.


3. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Błogosławieństwo pojazdów i kierowców po każdej Mszy świętej na parkingu parafialnym. Niech Św. Krzysztof zawsze bezpiecznie prowadzi do celu. Ofiary, które możemy złożyć podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii świecką misjonarkę Annę Pałys, która w sierpniu wyjedzie na misje do Boliwii, aby tam pracować w domu dziecka.

5. Planując wakacje zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę
– zapisy i odbiór formularza zgłoszeniowego na pieszą pielgrzymkę w zakrystii
Osoby, które chcą modlitwą towarzyszyć pielgrzymom zapraszamy
do Grupy Duchowej zapisy w zakrystii.
Zapisy na pielgrzymkę rowerową przez Internet - informacje na plakacie

6. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Ukrainę od 27 do 30 września 2018. W programie - Lwów, Olesko, Poczajów , Krzemieniec, Żółkiew - koszt 800 zł - bliższe informacje w zakrystii. Zapisy tylko do 15 sierpnia.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – święto św. Brygidy zakonnicy Patronki Europy
- we wtorek - św. Kingi dziewicy
- w środę – święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa
- w czwartek – św. Joachima i Annę, rodziców NMP

8. Bóg zapałać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.