XVII Niedziela zwykła

aniolek 1. Tradycyjnie już każdego roku miesiąc sierpień jest ogłaszany przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości.
2. Gościmy dziś w naszej Parafii świecką misjonarkę Annę Pałys, która w sierpniu wyjedzie na misje do Boliwii, aby tam pracować w domu dziecka. Po ogłoszeniach Pani Ania opowie o swoich planach pracy misyjnej.
3. W poniedziałek 6 sierpnia wyruszy z Wiślicy 37 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pobranie kart zgłoszeniowych w zakrystii. Przewodnik grupy Zielonej zaprasza na spotkanie organizacyjne we w środę 01sierpnia o godz. 18.30 w kościele św. Wojciecha. Więcej informacji na spotkaniu. Osoby, które pragną towarzyszyć modlitwą pielgrzymom zapraszamy do grupy duchowej – zapisy w zakrystii
4. Zapraszamy również na Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę od 20 do 23 sierpnia 2018 roku – informacje na plakacie
5. W tym tygodniu – w czwartek- pierwszy miesiąca o 17.15 Różaniec za Ojczyznę, o godz. 18.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny i o nowe powołania do Służby Bożej
6. W piątek – pierwszy miesiąca. Spowiedź na Mszach św. porannych i po południu od 17.15. Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o godz. 18.00.
7. W sobotę - pierwszą miesiąca o 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
8. W najbliższą niedzielę – również pierwszą miesiąca – Niedziela Adoracyjna , o 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Natomiast o godz. 9.00 Ks. Andrzej Zawadzki odprawi Mszę św. za margaretki i modlących się w Jego intencji jako wyraz wdzięczności.
9. Zbliża się w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Maksymiliana. Tradycyjnie każda rodzina otrzyma zaproszenie, które rozniosą ministranci. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego.
10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Ukrainę od 27 do 30 września 2018. bliższe informacje w zakrystii. Zapisy tylko do 15 sierpnia.
11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli
- we wtorek - św. Alfonsa Marię Liguoriego
- w piątek – Św. Jana Marię Vianneya;
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.