XXVII Niedziela zwykła

rzaniec  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Adoracyjną.;15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
godz. 14.00 Msza święta i spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
2. W przyszłą Niedzielę o godz. 14.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej
3. Trwa październik - miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele na godz. 16.30. W związku z Synodem poświęconym młodzieży oraz troską o dojrzałość wiary - Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do codziennego odmawiania różańca oraz antyfony maryjnej „Pod twoją obronę” i „Modlitwy” do św. Michała Archanioła.
4. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych – rocznych, półrocznych, kwartalnych oraz jednorazowych. Kartki wypominkowe wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach w naszym kościele. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii. W listopadzie po Mszach świętych wieczornych będziemy się modlić za zmarłych wyczytując ich imiona.
5. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.
6. W najbliższy wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
7. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej Zapraszamy Nauczycieli i Pracowników Oświaty na Mszę św. i spotkanie w niedzielę 14 października o godz. 17.00.
8. Również w przyszłą niedzielę 14 października pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary na papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
9. Pielgrzymka do Łagiewnik oraz centrum św. Jana Pawła II połączona z III Ogólnopolskim spotkaniem Apostolatu Margaretka planowana jest na sobotę 13 października. Wyjazd godz. 6.00 z parkingu przy basenie .Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
10. Również w sobotę 13 października Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na godz. 17.15 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy różańcem, następnie Msza z kazaniem i procesja. Zakończymy Apelem jasnogórskim. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. dr. Adam Wilczyński – Ojciec duchowny naszego Seminarium.
11. W tym tygodniu wspominamy - we wtorek – bł. Wincentego Kadłubka biskupa
12. - Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.