XXVIII Niedziela zwykła

 1. rzaniecDziś przeżywamy Dzień Papieski. Podczas każdej Mszy św. dziękujemy Bogu za dar Św. Papieża Jana Pawła II a po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży rodzin ubogich. 
 2. Również dziś o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie dla Dzieci klas III przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzisiaj o godz. 17.00 będzie sprawowania Msza święta w intencji  Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy pracują  i pracowali w szkole. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne spotkanie.
 4. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych, które są wyłożone na ołtarzach w bocznych kaplicach. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza święta i spotkanie Rodziców i Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 6. Również w najbliższą niedzielę – Niedziela Misyjna, naszymi ofiarami będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. Teresę od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- we wtorek – św. Jadwigę Śląską;

- w środę - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

- w czwartek – św. Łukasza Ewangelisty

- w piątek – błogosławionego. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika

- w sobotę – św. Jana Kantego.

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 2. Urząd Miasta Kielce informuje o przeniesieniu lokalu wyborczego z ośrodka Rafael przy ul Wikaryjskiej do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ul Sandomierskiej
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.