adwent0adwent1

1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca na zakończenie Mszy świętej wspólna Adoracja przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 14,00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. a o godz. 15.15 Msza święta i zmiana tajemnic Różańcowych.

 1. Rozpoczynamy okres Adwentu – czas przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa.
 2. Msze święte – Roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (rano). Po Mszy świętej – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach, Dzieci Młodzież i Rodziców. Przychodzimy z lampionami,. Przez cały okres Adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.
 1. Dziś na każdej Mszy świętej święcimy Opłatki na stół wigilijny. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary złożone przy Opłatkach będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Pamiętajmy jako chrześcijanie o tym że to poświęcony opłatek nie zaś sam fakt jego posiadania napełnia nasze domy darem Bożego Błogosławieństwa.
 2. Możemy także nabywać świece Caritas. Cena jednej świecy to cena jednego ciepłego posiłku dla dziecka.
 3. Przez cały okres Adwentu do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary, które będą przeznaczone na organizowaną w naszej parafii Wigilię i paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących.
 4. Osoby potrzebujące, samotne zapraszamy też w najbliższy wtorek na godz. 16.00 na spotkanie andrzejkowo – mikołajkowe w budynku plebanii połączone z posiłkiem i projekcją filmu o bp. Czesławie Kaczmarku.
 5. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny,
  a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 6. W piątek – Pierwszy Miesiąca, spowiedź na Mszach świętych, a popołudniu
  od godz. 17.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 7,00 i 00
 7. W Sobotę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP --Msze święte o 6.00:00 i 18.00

Na Mszy świętej o godz. 18.00 dzieci komunijne otrzymają poświęcone medaliki.

 1. W Najbliższą niedzielę o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla Młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania.
 2. Koncert Betlejem w Kielcach odbędzie się 13 stycznia o godz. 18. Zapisy na zakup biletów w zakrystii.
 3. Płytę z pastorałkami z muzyką Romualda Lipko z zespołu Budka Suflera w wykonaniu znanych piosenkarzy można nabyć przy wyjściu z kościoła i zakrystii.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Franciszka Ksawerego prezbitera;

- we wtorek – Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.  Pamiętajmy o solenizantkach P. Basi naszej Organistce i Pani Basi z poradnictwa rodzinnego . msza w ich intencji o godz. 6.00

- w czwartek – Św. Mikołaja, biskupa jest to również szczególny dzień dobroci wobec bliźniego.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień