II Niedziela Adwentu

 1. 2niedzielaDziś przeżywamy dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie..
 2. Również dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 3. Poświęcone Opłatki możemy nabywać w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy Opłatkach są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Informujemy również że w naszej parafii nikt nie roznosi opłatków. Możemy także nabywać świece Niech ta świeca zapłonie na wigilijnym stole jako symbol pustego miejsca a po wigilii proponujemy aby zanieść ją na groby bliskich, których zbrakło przy wspólnym stole. Cena jednej świecy to cena jednego ciepłego posiłku dla dziecka.
 4. Od jutra przez cały czas Adwentu do puszek przy wyjściu z Kościoła będziemy mogli składać ofiary dla biednych i potrzebujących. Jak co roku przygotujemy wigilię dla samotnych i paczki na święta.
 5. Koncert Betlejem w Kielcach odbędzie się 13stycznia o godz. 18.00 Zapisy na zakup biletów w zakrystii.
 6. Płytę z pastorałkami z muzyką Romualda Lipko z zespołu Budka Suflera w wykonaniu znanych piosenkarzy można nabyć przy wyjściu z kościoła i zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi Bartłomiej Pieron z Sadu Biskupiego w Kielcach

Porządek rekolekcji

Niedziela: 7.00, 9.00, 10.30 z nauką dla dzieci, 12.00, 14.00 z nauką dla młodzieży, 17.00;

Poniedziałek: 6.00 (Roraty), 9.00, 18.00,

Wtorek: 6.00 (Roraty), 9.00, 11.00 (dla  chorych z sakramentem namaszczenia), 18.00, Dzieci i młodzież zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 18.00 Spowiedź będzie podczas całych Rekolekcji

 1. Do chorych, którzy nie opuszczają swoich mieszkań udamy się w sobotę 22 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w czwartek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę

- w piątek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 2. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień, abyśmy dobrze wykorzystali czas Adwentu i parafialnych rekolekcji.