IV Niedziela Adwentu  

  1. bogkochaJutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 6.00, 7.00,. Nie ma Mszy świętej o godz.18.00. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o godz. 24.00 uroczystą Pasterką. Zatroszczmy się o religijny charakter wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu opisu Narodzenia Pańskiego z Ewangelii i o śpiewie kolęd. na opakowaniu opłatków jest obrzęd wigilii.
  2. Poświęcone opłatki, którymi będziemy się łamać przy wigilijnym stole możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu głównym z kościoła. Możemy też nabywać świece Caritas. Niech zapłoną na naszych stołach jako symbol pustego miejsca a po wigilii proponujemy aby zanieść je na groby najbliższych, których zbrakło przy wigilijnym stole.
  3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (wtorek i środa) Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
  4. Składamy podziękowanie tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać kościół na święta. Bóg zapłać za pomoc w budowie szopki i ubieraniu choinek oraz za dary złożone i przyniesione na wigilię dla potrzebujących.
  5. Zostało odnowione nasze tabernakulum w głównym ołtarzu – składamy Bóg zapłać Różom Różańcowym za sfinansowanie tego odnowienia.
  6. Bezpośrednio po świętach 27 grudnia (w czwartek) rozpoczniemy Wizytę Duszpasterką. Pragniemy odwiedzić rodziny naszej wspólnoty i prosić dla Nich o błogosławieństwo. Rodziny, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kolędy mogą ustalić inny termin.

Porządek kolędy na najbliższe dni:

27. 12 ( czwartek) godz. 15.00 – ul. Zagorska ( 4 księży)

28. 12 ( piątek) godz. 15.00- ul. Sandomierska ( 2 księży), ul. Wydryńska ( 2 księży)

29. 12 ( sobota) godz.9.00 – ul. Pomorska ( 2 księży), ul. Głogowa ( 1 ksiądz)

02.01 ( środa) godz. 15.30– ul. Mazurska ( 2 księzy), ul. Łysogórska, Cisowa, Jodłowa ( 1 ksiądz), ul. Napękowska ( 1 ksiądz)

Dalszy plan całej kolędy podamy w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

7. Zapisy na zakup biletów na koncert Betlejem w Kielcach w zakrystii.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby Parafii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia wigilii oraz Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień..