IV Niedziela zwykła

symeon  1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. O 15.15 zmiana tajemnic różańcowych. Jednocześnie dziś czcimy św. Błażeja – Patrona chorób gardła, błogosławieństwo świecami na Mszy o godz. 17.00.
2. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
3. W czwartek - pierwszy miesiąca. O godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
4. W najbliższą niedzielę o 14.00 Msza sw. i spotkanie dzieci przed Pierwszą komunią św.
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Składamy podziękowanie za otwarte drzwi domów i mieszkań, wspólna modlitwę oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
Przy zamkniętych drzwiach zawsze powstaje pytanie „ dlaczego ?”
Podczas kolędy otrzymaliście parafialne obrazki na , których jest modlitwa do św. Michała Archanioła, Ojciec św. Franciszek prosił by po Mszach odmawiać „ Pod Twoją obronę” lub modlitwę „Do św. Michała Archanioła”
5. Nasza Parafia w dniach 26 kwietnia 05 maja organizuje Pielgrzymkę do Włoch, informacje w zakrystii, na plakacie i u ks. Piotra
6. Również w dniach od 03 do 10 lipca z Parafia Mniów współorganizuje pielgrzymkę do ziemi świętej. Informacje w zakrystii.
7. W liturgii wspominamy
· we wtorek– św. Agaty, dziewicy i męczennicy, na każdej mszy poświęcenie chleba i wody.
· w środę – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

 

Książka Kościół niełatwa miłość ksiądz Grzegorz Strzelczyk