II Niedziela Wielkiego Postu

 1. chrystus6Dziś w całym Kościele przeżywamy niedzielę „Ad Gentes”, która jest dniem solidarności i modlitwy za misjonarzy. Naszymi ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła, wspieramy  działalność misjonarzy z Polski.
 2. Wczoraj biskup Andrzej Kaleta udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i naszych szkół. Składamy podziękowania młodzieży i rodzicom za przygotowanie kościoła na uroczystość oraz złożenie daru ołtarza na potrzeby naszej Parafii.. Bóg zapłać ks. Andrzejowi za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu.
 3. Msza święta i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii świętej dziś o godz. 14.00. Kolejne w przyszłą niedzielę również o godz. 14.00
 4. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek
  o godz. 17.15 – dla Dzieci, a po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 dla Dorosłych
  i Młodzieży,
  oraz w Gorzkich Żalach z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę
  o godz. 16.30.
 5. Od jutra do puszek, które są przy wyjściu z kościoła możemy znowu składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy..
 6. Rekolekcje dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w kościele na Karczówce w dniach 18-20 marca o godz. 19.00.
 7. W dniach 21-24 marca w Kielcach będziemy przeżywać dzień przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Informacje na plakacie i stronie internetowej Urzędu Miasta
 8. Nocna Droga Krzyżowa na Święty Krzyż odbędzie się w piątek 22 marca. Początek o godz. 20.00 w kościele NMP – Matki Kościoła w Kielcach Dąbrowie. Informacje na plakacie.
 9. Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy obędzie się w sobotę 23 marca. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy basenie. Zapisy tylko dzisiaj w zakrystii.
 10. Uczestników pielgrzymki do Włoch zapraszamy na spotkanie w niedzielę 31 marca o godzinie 18.00. Prosimy o uregulowanie wszelkich formalności związanych z wyjazdem.
 11. Obok kontenera na makulaturę zostały ustawione pojemniki na używaną odzież. Celem obydwu zbiórek jest budowa studni w Sudanie.
 12. W tym tygodniu we wtorek będziemy przeżywać Uroczystość ku czci św. Józefa – Oblubieńca NMP. Odpust na Szydłówku. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństw, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana na każdy dzień. Polecamy również nasze Misje Parafialne – Pod twoja obronę …