palmyikrzyzNiedziela Palmowa

 1. Zakończyły się Misje w naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w naukach misyjnych a o. Redemptorystom za przeprowadzenie Misji świętych
 2. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na prośbę biskupa Jana przed kościołem ofiarami do puszek  możemy wesprzeć Duszpasterstwo Młodzieży a szczególnie pragnących wyjechać na Światowe Dni Młodzieży w Portugali.
 3. Zapraszamy i prosimy o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła na zbliżające się święta jutro w poniedziałek od godz. 8.00.
 4. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek w Wielki Wtorek o godz. 19.00 w parafii Św. Wojciecha.
 5. Jeszcze dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania do końca kwietnia.
 7. Baranki wielkanocne możemy nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Zakupując baranka wspieramy wyjazdy wakacyjne dla dzieci z rodzin ubogich.
 8. Pielgrzymka do Gidel na obrzęd „Kąpiółki” wraz z nawiedzeniem Częstochowy planowana jest na  niedzielę 5 maja. Wyjazd o godz. 7.00 . Zapisy w zakrystii.
 9. Spowiedź święta dziś oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. a po południu od 17.30 do18.30. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16.00 – 17.45.  
 10. Przed nami Wielki Tydzień przygotowujący nas bezpośrednio do największych świąt chrześcijańskich Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejsze wydarzenia zbawcze tego tygodnia to:

- Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Florczyka z obrzędem obmycia nóg o godz. 18.00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 24.00. Po Mszy św.  do godziny 21.00 adorację poprowadzą Koła Różańcowe.

- Wielki Piątek – to dzień śmierci Jezusa. Adoracja rano w Ciemnicy od godz. 8.00,

 o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia którą rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00, a po niej Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża i Komunia święta. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00. Do godz. 21.00 czuwanie poprowadzą Koła Różańcowe. Od 21.00 zapraszamy na czuwanie z młodzieżą. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie.

W tym dniu wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

 - Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 8.30 – 14.00
(co pół godziny).
W czasie poświęcenia pokarmów do wystawionych koszy będzie można włożyć produkty dla potrzebujących. Osoby te zapraszamy w sobotę  na godz. 15.00 do sali obok zakrystii  po ofiarowane produkty.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Na liturgię przynosimy świece.

Adoracja do godz. 24.00.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza święta, następne Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 17.00.

- Poniedziałek Wielkanocny (II dzień świąt) porządek Mszy świętych jak w Niedzielę.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Maksymiliana oraz dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.