VI Niedziela Wielkanocna

pasterz 1. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy życzenia.
Niech Maryja – Matka Pięknej Miłości będzie dla żyjących Matek siłą do mądrego wychowania młodego pokolenia, a dla zmarłych niech wyprosi łaskę nieba .
2. Zapraszamy na Uwielbienie na Rynku dzisiaj o godz. 19.00. Program w gablocie.
3. Wczoraj dzieci z naszych szkół przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom, za przygotowanie kościoła i za „dar ołtarza” Podziękowanie dla ks. Piotra, dla katechetek P. Elżbiety i P. Katarzyny za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. i przygotowanie tej uroczystości. Biały tydzień dziś o 14.00 a w dni powszednie do piątku o godz. 18.00
4. Również wczoraj dkn Ireneusz przyjął Święcenia Kapłańskie. Msza św. Prymicyjna z błogosławieństwem prymicyjnym ks. Ireneusza w naszej parafii w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.
5. W sobotę 01 czerwca Parafialna pielgrzymka do Częstochowy połączona ze zjazdem Róż Żywego Różańca. W drodze powrotnej nawiedzimy Gidle. Wyjazd z parkingu przy basenie o godz. 6.30. Są jeszcze wolne miejsca.
6. W najbliższą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć budujące się kościoły w naszej diecezji.
7. W sobotę- pierwszą miesiąca- o godz. 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Rozpoczniemy również nabożeństwa czerwcowe do Seca Pana Jezusa.
8. W przyszła niedzielę – pierwszą miesiąca – niedziela adoracyjna. O 15.15 zmiana tajemnic różańcowych. Jest to zarazem Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
9. Rycerstwo Niepokalanej naszej Diecezji zaprasza młodzież w wieku 15-17 lat do Zakopanego na „Rycerskie lato z Bogiem” w dniach 25 lipiec – 2 sierpień. Informacje w zakrystii.
10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
· w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej - dziewicy
· w piątek – Święto Nawiedzenia NMP
· w sobotę – św. Justyna męczennika
11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii i zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Św. Maksymiliana na każdy dzień.

Testament duchowy ojciec Augustyn Pelanowski