Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

serce11 1. Z racji Listu Pasterskiego ks. Biskupa Jana Piotrowskiego na dzisiejszą niedzielę. Niedziela adoracyjna będzie za tydzień.
2. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam o celu naszego życia. O godz. 12. 00 Msza Prymicyjna ks. Ireneusz Kamińskiego, który w naszej Parafii odbywał praktykę duszpasterską.
3. Ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć budujące się kościoły w naszej diecezji.
4. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania dziś o 14.00.
5. Rozpoczęliśmy wczoraj nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa, w dni powszednie są po Mszach wieczornych o godz. 18,30 a w niedzielę o 16.30
6. Najbliższa niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
7. Rodzinny Festyn Parafialny planowany jest na niedzielę 23 czerwca. Osoby chcące pomóc w jego przygotowaniu prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
8. Zapraszamy w najbliższych dniach na następujące wydarzenia: – Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych na lotnisku w Masłowie – 03 czerwiec godz. 10.30 : - Nabożeństwo Drogi Światła – kościół Akademicki – 07 czerwiec godz. 19.30 - Męski Różaniec – 09 czerwiec plac NMP przed katedrą godz. 12.15 - Marsz dla Życia i Rodziny – 09 czerwiec - Katedra godz. 13.00
9. W tym tygodniu: pierwszy czwartek miesiąca – o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a następnie Msza za Ojczyznę i o nowe powołania do życia konsekrowanego pierwszy piątek miesiąca – msze św. o godz. 7.00 oraz o 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszo piątkowym, Spowiedź podczas Mszy św. i popołudniu od 17.15.Ofiarami na tacę w tym dniu wspieramy misjonarzy naszej Diecezji. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę Mszą św. wieczorną. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie .Program jest wywieszony w gablocie.
10. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy w środę - Św Bonifacego, biskupa i męczennika w sobotę – Św Jadwigi Królowej
11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej i składamy Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.