Uroczystość Najświętszej Trójcy

trojca 1. Dziś przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, wyznajemy wiarę w Boga obecnego w trzech Osobach – Ojca, Syna i Ducha Świętego.
2. Msza święta i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dzisiaj o godzinie 14.00.
3. W najbliższą środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.. Zapraszamy nauczycieli, dzieci, młodzież i rodziców na Mszę świętą o godzinie 8.00
4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych o 7.00, 9.00, 10.30 – z procesją do czterech ołtarzy oraz bezpośrednio po procesji ok. 12.00 i o godz.17.00. Liturgii w tym dniu będzie przewodniczył Ks. dr Marcin Rokita – ekonom diecezji kieleckiej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
- Jak każdego roku prosimy o udekorowanie domów i trasy procesji oraz pomoc przy budowie ołtarzy w środę o 16.00. Trasa procesji będzie przebiegać jak w ubiegłych latach.
- Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów podczas procesji.
- W oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej procesja wokół kościoła.
5. Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 czerwca w godz. 10.00 – 15.00. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu festynu prosimy o kontakt z ks. Andrzejem.
6. Mężczyzn zapraszamy na modlitewne oblężenie Jasnej Góry w sobotę 22 czerwca . Początek o godz. 10.00. Plan wywieszony jest w gablocie.
7. Pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jana Górę odbędzie się 02 lipca. Informacja w gablocie.
8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
w piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
9. Zachęcamy do lektury i nabywania prasy katolickiej.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.