XII Niedziela zwykła

gora1. Dziś Słowo Boże głosi - ks. prof. Roman Kuligowski – wykładowca teologii moralnej.
2. Dziś również obchodzimy dzień Ojca. Wszystkich Ojców obejmujemy naszą modlitwą.
3. Parafialny Festyn Rodzinny odbywa się w dzisiejszą niedzielę w godz. 10.00 – 15.00. Już dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie Tym wszystkim osobom, które pomogły przygotować i wsparły ten parafialny Dzień dla Rodziny. Serdecznie zapraszamy.
4. Biskupi Polscy podjęli decyzję aby dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewać suplikacje „Święty Boże …” jako przebłaganie za akty świętokradztwa, profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz aktów agresji wobec osób duchownych.
5. Miesiąc czerwiec to czas imienin ks. Prałata Jana i ks. Piotra. Msza święta w intencji solenizantów jutro o godzinie 18.00. Zapraszamy.
6. Trwa oktawa Bożego Ciała, codziennie w dni powszednie procesja wokół Kościoła po Mszy wieczornej a dzisiaj o 16.30 po nabożeństwie czerwcowym.
7. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją do ołtarzy wokół kościoła w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty , dzieci niosące poduszki i całą asystę do procesji.
8. W najbliższą sobotę 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiarami na tacę w tym dniu wspieramy Stolicę Apostolską.
9. Wyjazd do Energylandii we wtorek o godz. 6.00 rano z parkingu przy basenie
10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
12. W tym tygodniu w liturgii wspominany:
- w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
- w sobotę – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła
13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.