XXII Niedziela zwykła

tablica  1. Dziś – Niedziela Adoracyjna. Przed najświętszym Sakramentem modlimy się o błogosławieństwo na Nowy Rok szkolny. O godz. 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych. O godz. 14.00 zabiją dzwony w naszych kościołach aby oddać hołd poległym w obronie Ojczyzny.
2. Rozpoczyna się nowy Rok szkolny w związku z tym – zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracujących w szkole, a w sposób szczególny Rodziców, Dzieci i Młodzież na uroczystą Mszę Św. - z okazji Rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego jutro na godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci podczas Mszy św. Przypominamy, że w ciągu roku szkolnego Msza św. z kazaniem dla dzieci i z błogosławieństwem w niedzielę o 10.30
3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w najbliższą niedzielę 8 września o godz. 10.30 serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci.
4. We czwartek - Pierwszy Miesiąca – o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do życia konsekrowanego.
5. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 a o godz. 7.30 i 18.00 z nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych a popołudniu od godz. 17.15. W tym dniu również o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę przed Mszą Św. wieczorną.
6. W sobotę - Pierwszą Miesiąca – o 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
7. Parafia katedralna organizuje w sobotę 07 września wyjazd do Torunia na „Dziękczynienie w Rodzinie” informacje w zakrystii.
8. W najbliższą niedzielę Grupa Rekonstrukcyjna przeprowadzi kwestę na renowację grobowca na cmentarzu Starym i ufundowanie tablicy dla ks. Adama Błaszczyka
9. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza dkn Józef Woziwoda od dzisiejszej niedzieli będzie w naszej parafii odbywał swoją praktykę duszpasterską. Witamy go bardzo serdecznie i życzymy Bożego błogosławieństwa.
10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego Kościoła.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Maksymiliana.