XXVI Niedziela zwykła

serce2  1. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy Dzień Seminaryjny. Gościmy profesorów i alumnów naszego Seminarium w Kielcach. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele oraz wspieramy ofiarami nasze Seminarium.
2. Składamy serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie za ufundowanie dla Parafii pięknego ornatu w kolorze złotym.
3. Dziś o 14.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
4. We wtorek rozpoczyna się październik - miesiąc Różańca Świętego. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele na godz. 16.30.
5. Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich Rodziców w najbliższą niedziele o 14.00. Podczas Mszy dzieci otrzymają poświęcone różańce.
6. W czwartek – Pierwszy Miesiąca, o godz. 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny, a później Msza święta za Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
7. W piątek – Pierwszy Miesiąca, Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 oraz o 7.30 i 18.00 z Nabożeństwem pierwszo piątkowym. Spowiedź na Mszach świętych i popołudniu od 17.15. W tym dniu Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00.
8. W sobotę – pierwszą miesiąca, o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
9. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca – będzie to Niedziela Adoracyjna, o godzinie 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Podczas tej Mszy św. odbędzie się przyjęcie nowych osób do Róż Żywego Różańca i wręczenie legitymacji. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w tą piękną modlitwę. Osoby chcące modlić się jednym dziesiątkiem różańca w ciągu dnia zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii.
10. Pielgrzymka Kół Różańcowych do Opactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie w sobotę 5 października, wyjazd o godz. 7.00 z parkingu. Zapisy i informacje w zakrystii.
11. Parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu i Św. Lipki w sobotę 12 października. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii
12. Ogólnopolska pielgrzymka Prawników na Jasną Górę 05 października ( w sobotę) – informacje i zapisy w Kancelarii Sądu Biskupiego, ul. Jana Pawła II 1
13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek – św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła
- we wtorek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- w środę – Św. Aniołów Stróżów
- w piątek - Św. Franciszka z Asyżu
- w sobotę – Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i zakonnicy
12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła
13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
14.Wszystkim Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.