XXVII Niedziela zwykła

rzaniec 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Adoracyjną.- o godz. 14.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej , podczas tej Mszy dzieci otrzymają poświęcone różańce-o 15.15 Zmiana Tajemnic Różańcowych i uroczyste przyjęcie nowych osób do Kół Różańcowych
2. Możemy już zamawiać intencje mszy św. na przyszły 2020 rok.
3. Trwa październik - miesiąc różańcowy ogłoszony przez Ojca św. Franciszka – Nadzwyczajnym miesiącem Misyjnym Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele na godz. 16.30.
4. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych – rocznych, półrocznych, kwartalnych oraz jednorazowych. Kartki wypominkowe wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach w naszym kościele. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii. W listopadzie po Mszach świętych wieczornych będziemy się modlić za zmarłych wyczytując ich imiona.
5. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki w sobotę 12 października. Wyjazd godz. 3.00 rano z parkingu przy basenie .Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
6. Msza święta i spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. w najbliższa niedzielę o godz. 14.00
7. Również w przyszłą niedzielę 13 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Na ten cel będzie również kiermasz z ciatami przygotowany przez Stypendystów.
8. W niedzielę 13 października Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. na Rozpoczniemy różańcem godz. 16.30, następnie Msza z kazaniem i procesja. Zakończymy Apelem jasnogórskim. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Grzegorz Stachura – Ojciec duchowny pieszej pielgrzymki na jasną Górę obecnie wikariusz Katedry
9. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać bezpłatna gazetkę „Cichy Przyjaciel”, która powstała z myślą o tych , którzy tracą sens trwania przy wartościach wyniesionych z domu i szukających wciąż nowych wyzwań zapominających o własnym zbawieniu.
10. W tym tygodniu wspominamy
- w poniedziałek - NMP Różańcowej
- w środę – bł. Wincentego Kadłubka biskupa
11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz składamy Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszego kościoła.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.