XXVIII Niedziela zwykła

 rzaniec1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Na ten cel będzie również kiermasz z ciastami przygotowany przez Stypendystów.
2. Również dziś o godz. 14.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
3. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy różańcem godz. 16.30, następnie Msza i procesja. zakończymy Apelem jasnogórskim. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Grzegorz Stachura – Ojciec duchowny pieszej pielgrzymki na jasną Górę obecnie wikariusz Katedry.
4. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie Msza święta w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy pracują i pracowali w szkole. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne spotkanie.
5. Zbliża się miesiąc listopad – to czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich
zmarłych.. Zapraszamy do wypisywania kartek wspominkowych, które są wyłożone na ołtarzach w bocznych kaplicach. Wypisane kartki możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
6. Msza święta i spotkanie Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 14.00
7. Również w najbliższą niedzielę – Niedziela Misyjna, naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne.
8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek – św. Teresę od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
- w środę - św. Jadwigę Śląską;
- w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
- w piątek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia z tej okazji Diecezjalne Duszpasterstwo zaprasza pracowników Służby Zdrowia na Różaniec i Mszę św. pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza do Kościoła Akademickiego na godz. 18.00 – informacje na plakacie.
- w sobotę wspominamy bł .ks. Jerzego Popiełuszkę- po Mszach ucałowanie relikwii ks. Jerzego.
9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana na każdy dzień.